Planet IGS-10020HPT

Planet IGS-10020HPT-946544
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 2 616,24 zł 2616.24
Cena netto: 2 127,02 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Planet
Kod produktu: m55ec2419ddd5d

Opis

Planet IGS-10020HPT Przemysłowy zarządzalny switch z szerokim zakresem temperatury pracy 8 portów 10/100/1000T 802.3at PoE + 2 porty 100/1000X SFP


Przemysłowy zarządzalny switch z szerokim zakresem temperatury pracy 8 portów 10/100/1000T 802.3at PoE + 2 porty 100/1000X SFP

Przemysłowy ośmioportowy gigabitowy switch 802.3at, IGS-10020HPT posiada solidną, metalową obudowę z zabezpieczeniami IP30, która zapewnia stabilną pracę w ciężkich, przemysłowych warunkach. Dzięki zabezpieczeniom IP30 IGS-10020HPT posiada wysoki współczynnik odporności na zakłócenia magnetyczne oraz na przepięcia które z reguły występują w szafkach kontrolnych czy w fabrykach. Switch może pracować w zakresie temperatur od -40 do 75 stopni Celsjusza, co pozwala na umieszczenie IGS-10020HPT praktycznie w każdym trudnym środowisku. IGS-10020-HPT można również zamontować na szynie DIN czy na ścianie, dzięki czemu wykorzystamy maksymalnie przestrzeń szafy.

 

Redundancyjny pierścień, szybki czas odnowy dla systemów monitoringu

IGS-10020HPT obsługuje technologię redundancyjnego pierścienia i posiada szybką zdolność własnej odnowy w celu zabezpieczenia przed przerwami oraz zewnętrznymi ingerencjami. Switch posiada wbudowaną technologię Redundant Ring, Spanning Tree Protocol (802.1w RSTP) oraz redundancyjny system zasilania, co pozwala na zautomatyzowanie sieci klienta w celu zwiększenia niezawodności oraz uptime’u w ciężkich warunkach przemysłowych. IGS-10020HPT chroni również sieć klienta przez możliwość odzysku switihingu co zwykle jest wykorzystywane w implementowaniu sieci o architekturze mesh i redundancyjnych sieci odpornych na przerwy w działaniu. Jeżeli sieć została przypadkowo zerwana, czas powrotu do normalnego trybu pracy może wynieść mniej niż 50ms.

 

 

Wysokowydajne zasilanie PoE dla aplikacji publicznego oraz prywatnego nadzoru

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na wydajne sieci PoE z gigabitową transmisją danych w różnych temperaturach, IGS-10020HPT posiada 8 portów 10/100/1000Mb/s obsługujący obydwa standardy IEEE 802.3af oraz IEEE 802.3at PoE które dostarczają moc rzędu 30W oraz przesyłają dane przez jeden kabel Ethernet cat. 5E / 6. Całkowity budżet zasilania wynosi 240 watów, przez co IGS-10020HPT idealnie nadaje się do tworzenia dużych sieci wymagających wysokiego zasilania np. sieci monitoringu IP wykorzystujących kamery PTZ/kopułkowe, wielokanałowe bezprzewodowe Access Pointy LAN oraz inne urządzenia PoE, które wymagają większego zasilania PoE niż konwencjonalne rozwiązania 802.3af PoE.

Przełącznik nie posiada zasilacza zewnętrznego. Zasilacz można znaleźć pod linkami: 120W  240W

 

 

Inteligentne sprawdzanie działania zasilanych urządzeń

IGS-10020HPT może zostać tak skonfigurowany, by sprawdzać dostępność podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym poprzez pingowanie. Jeżeli urządzenie przestanie działać inie będzie odpowiadać, IGS-10020HPT automatycznie wyłączy i włączy port PoE i tym samym przywróci zasilane urządzenie do działania. Ta funkcja znacznie zwiększa niezawodność działania całego systemu, ponieważ port PoE zresetuje zasilane urządzenie i tym samym administrator systemu nie musi robić tego osobiście.

 

 

Harmonogram PoE dla oszczędzania energii

Ogólnoświatowy trend oszczędzania energii oraz ochrony środowiska przyczynił się do powstania energetycznie efektywnego switcha jakim jest IGS-10020HPT. Wbudowany harmonogram PoE pozwala na włączanie i wyłączenia określonych portów PoE w różnych interwałach czasowych, pozwala to zaoszczędzić ogromne pieniądze oraz energię w przedsiębiorstwach.

Cyfrowe wejście oraz cyfrowe wyjście dla zewnętrznego alarmu

MGSD-10080F posiada cyfrowe wejście oraz cyfrowe wyjście na przednim panelu. Zewnętrzny alarm oferuje technikom możliwość wykorzystania cyfrowego wejścia do detekcji oraz ewidencji statusu zewnętrznych urządzeń (takich jak czujnik w drzwiach) a cyfrowe wyjście może alarmować w przypadku przerwania połączenia czy awarii zasilania.

 

 

Solidne funkcje warstwy 2

IGS-10020HPT można zaprogramować w celu świadczenia zaawansowanych funkcji switchingu takich jak dynamiczna agregacja portów, Q-in-Q VLAN, prywatny VLAN, protokół Rapid Spanning Tree, QoS warstwy 2 do 4, kontrola przepustowości QoS oraz IGMP Snooping. IGS-10020HPT posiada funkcje 802.1Q Tagged VLAN, maksymalnie można utworzyć 255 grup VLAN. Dzięki agregacji obsługiwanych portów, IGS-10020HPT pozwala na szybkie przesyłanie danych wykorzystujących wiele portów. Pozwala na utworzenie do 5 grup maksymalnie 8 portów, również posiada funkcję zapobiegania awariom.

Efektywne zarządzanie

Dla efektywnego zarządzania IGS-10020HPT został wyposażony w konsolę, interfejsy webowy oraz SNMP. Wbudowany system zarządzania obsługiwany przez przeglądarkę pozwala IGS-10020HPT na łatwe w użyciu, multiplatformowe zarządzanie oraz konfigurację. IGS-10020HPT może być również zarządzany tekstowo przez protokół Telnet oraz port konsoli. Ponadto, switch oferuje bezpieczne zarządzanie przez każde standardowe oprogramowanie obsługujące protokół SNMPv3, który szyfruje pakiety danych za każdą sesją.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

MGSD-10080F pozwala na stworzenie obszernej listy kontroli dostępu ACL (Access Control List) dla zwiększenia bezpieczeństwa do granic możliwości. Mechanizmy ochrony również zawiera uwierzytelnianie oparte o protokoły 802.1x, MAC oraz oparte o użytkownika. Zabezpieczenia portów są efektywne w limitowaniu liczby klientów przechodzących przez nie, dlatego też administratorzy sieci mogą konstruować wysoce zabezpieczone korporacyjne sieci dużo szybciej i z dużo mniejszym nakładem pracy.

Elastyczne i skalowalne rozwiązanie

Dwa wbudowane sloty mini-GBIC obsługują światłowodowe moduły Dual-Speed, 100Base-FX i 1000Base-SX/LX SFP (Small Form-Factor Pluggable) co oznacza, że od teraz administratow może dowolnie wybierać pasujący transreceiver SFP w zależności nie tylko od dystansu transmisji ale również od wymaganej prędkości. Dystans może być zwiększony od 550m (Multi-Mode) do 10/50/70/120 kilometrów (Single-Mode lub WDM). Wszystkie nadają się do tworzenia aplikacji przemysłowych czy data center.

Idealne rozwiązanie do integracji zewnętrznego systemu monitoringu IP oraz systemu NVR

IGS-10020HPT posiada 8 portów 10/100/1000Mb/s 802.3at PoE i może dostarczyć zasilanie do 8 kamer IP w tym samym czasie. Dodatkowo, 2 porty 100/1000Base-X SFP pozwalają na podłączenie głównego switcha i wysyłanie strumieniem obrazu wideo do NVRa oraz do centrum monitoringu. Dzięki wysoce wydajnej architekturze, IGS-10020HPT ułatwia zapisywanie plików wideo z 8 kamer wprost na NVR. Ponadto, NVR może być kontrolowany i monitorowany przez lokalną sieć LAN oraz zdalnie przez Internet. IGS-10020HPT niewątpliwie jest idealnym rozwiązaniem do systemu monitoringu przy zmniejszonych kosztach instalacji.

 

Specyfikacja techniczna
Werjsa 2
Porty miedziane 8x portów 10/100/1000BASE-T RJ45 auto-MDI/MDI-X
Interfejsy SFP/mini-GBIC 2x 1000BASE-SX/LX/BX SFP (Port-9 i Port-10)
Zgodnośc z 100BASE-FX SFP
Konsola 1 x RJ45-na-RS232 serial port (115200, 8, N, 1)
Architektura Store-and-Forward
Przełączanie 20Gbps/bez blokowania
Przepustowość (pakietów na sekundę) 14.8Mpps@ 64Bytes
Tabela adresów 8K wejśc, automatyczne uczenie się adresów i adresów starzejących
Shared Data Buffer 4Mbits
Kontrola przepływu IEEE 802.3x pause frame dla full-duplex
Back pressure dla half-duplex
Ramki Jumbo 9Kbytes
Przycisk reset < 5 sec: Restart
> 5 sec: Ustawienia domyślne
Ochrona ESD 6KV DC
Ochrona EFT 6KV DC
Obudowa Aluminiowa IP30
Instalacja Zestaw do montażu DIN, uszy do montażu ściennego
Złącza Zdejmowany 6-pinowy terminal blok dla zasilania
Pin 1/2 for Power 1, Pin 3/4 for fault alarm, Pin 5/6 for Power 2
Zdejmowany 6-pin terminal blok dla interfejsów DI/DO
Pin 1/2 dla DI 1 & 2, Pin 3/4 dla DO 1 & 2, Pin 5/6 dla GND
Alarm Jedno wyjście przekaźnikowe dla awarii zasilania. Zdolność przenoszenia przkaźnika: 1A @ DC 24V
DI/DO 2 Digital Input (DI):
Poziom 0: -24V~2.1V (±0.1V)
Poziom 1: 2.1V~24V (±0.1V)
Ładowanie wejściowe do 24V DC, 10mA maks.
2 Digital Output (DO):
Otwarty kolektor do 24V DC, 100mA maks.
Sygnalizacja LED System:
Zasilanie 1 (Zielony)
Power 2 (Zielony)
Alarm Błąd (Zielony)
Ring (Zielony)
Ring Owner (Zielony)
Na port 10/100/1000T RJ45: 
PoE-in-Use (Pomarańczowy)
LNK/ACT (Zielony)
Per SFP Interface:
1000 (Pomarańczowy)
LNK/ACT (Zielony)
Wymiary (Szer. x Głęb. x Wys.) 152 x 107x 72 mm
Waga 1684g
Wymagania zasilania DC 48V
Pobór mocy 31.9 W/108.78BTU (Pełne obciążenie bez PoE)
306 W/1043.46BTU (Pełne obciążenie z PoE)
Power Over Ethernet
Standard PoE IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus/PSE
Rodzaj zasilania PiE End-span
Zasilanie PoE Na port  56V DC, 350mA; maks. 15.4W (IEEE 802.3af)
Na port 56V DC, 590mA; maks. 36W(IEEE 802.3at)
Oznaczenie pinów zasilających 1/2(+), 3/6(-)
Budżet PoE 270W maksimum(w zależności od źródła zasilania)
Maks. liczba urządzeń PoE klasy 2 8
Maks. liczba urządzeń PoE klasy 3 8
Maks. liczba urządzeń PoE klasy 4 8
Funkcje warstwy 2
Podstawowy interfejs zarządzania Konsola; Telnet; Przeglądarka; SNMP v1, v2c
Interfejs zarządzania bezpieczeństwem SSH, SSL, SNMP v3
Konfiguracja portów Port wyłącz/włącz
Auto-negocjacja 10/100/1000Mbps wybór trybu full i half duplex
Kontrola przepływu wyłącz/włącz
Kontrola trybu oszczędzania energii
Status portów Wyświetla dla każdego portu speed duplex mode, link status, flow control status,
auto negotiation status, trunk status
Port Mirroring TX/RX/both
1 to 1 monitor
VLAN 802.1Q tagged based VLAN, up to 255 VLAN groups
Q-in-Q tunneling
Private VLAN Edge (PVE)
MAC-based VLAN
Protocol-based VLAN
Voice VLAN
MVR (Multicast VLAN Registration)
Up to 255 VLAN groups, out of 4094 VLAN IDs
Agregacja portów IEEE 802.3ad LACP/static trunk
Supports 5 trunk groups with 8 ports per trunk group
QoS Traffic classification based, strict priority and WRR
8-level priority for switching
- Port number 
- 802.1p priority
- 802.1Q VLAN tag
- DSCP/TOS field in IP packet
IGMP Snooping IGMP (v1/v2/V3) snooping, up to 255 multicast groups
IGMP querier mode support
MLD Snooping MLD (v1/v2) snooping, up to 255 multicast groups
MLD querier mode support
Access Control List IP-based ACL/MAC-based ACL
Up to 123 entries
Bandwidth Control Per port bandwidth control
Ingress: 500Kb~1000Mbps
Egress: 500Kb~1000Mbps
SNMP MIBs RFC-1213 MIB-II
IF-MIB
RFC-1493 Bridge MIB
RFC-1643 Ethernet MIB
RFC-2863 Interface MIB
RFC-2665 Ether-Like MIB
RFC-2819 RMON MIB (Group 1, 2, 3 and 9)
RFC-2737 Entity MIB
RFC-2618 RADIUS Client MIB
RFC-2933 IGMP-STD-MIB
RFC3411 SNMP-Frameworks-MIB
IEEE 802.1X PAE
LLDP
MAU-MIB
Funkcje warstwy 3
Interfejsy IP Maks. 8 interfejsów VLAN
Tabela routingu Maks. 32 wejścia
Routing Protocols IPv4 software static routing
IPv6 software static routing
Spełniane standardy
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Testy IEC60068-2-32 (swobodny upadek)
IEC60068-2-27 (wstrząs)
IEC60068-2-6 (wibracje)
Spełniane standardy IEEE 802.3 10BASE-T
IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX
IEEE 802.3z Gigabit SX/LX
IEEE 802.3ab Gigabit 1000T
IEEE 802.3x flow control and back pressure
IEEE 802.3ad port trunk with LACP
IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p Class of Service
IEEE 802.1Q VLAN tagging
IEEE 802.1x Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab LLDP
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet
RFC 768 UDP
RFC 793 TFTP
RFC 791 IP
RFC 792 ICMP
RFC 2068 HTTP
RFC 1112 IGMP v1
RFC 2236 IGMP v2
Środowiskowe
Temperatura pracy -40 ~ 75 stopni C
Temperatura przechowywania -40 ~ 85 stopni C
Wilgotność 5 ~ 95% (bez kondensacji)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki (Country):

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Wybierz walutę w sklepie
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 1 000,00 zł.
Promocje
QNAP TS-1253BU-4G
QNAP TS-1253BU-4G
9 110,96 zł 7 350,00 zł 7 407,28 zł 5 975,61 zł
szt.
QNAP TS-1677XU-RP-1200-4G
QNAP TS-1677XU-RP-1200-4G
18 228,22 zł 13 200,00 zł 14 819,69 zł 10 731,71 zł
szt.
KAMERA IP IPC-B1B20-0360B EZ-IP - 1080p 3.6mm DAHUA
KAMERA IP IPC-B1B20-0360B EZ-IP - 1080p 3.6mm DAHUA
367,40 zł 275,55 zł 298,70 zł 224,02 zł
szt.
KAMERA IP IPC-D2B20-0280B EZ-IP - 1080p 2.8mm WYPRZEDAŻ DAHUA
KAMERA IP IPC-D2B20-0280B EZ-IP - 1080p 2.8mm WYPRZEDAŻ DAHUA
434,98 zł 97,00 zł 353,64 zł 78,86 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl