Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Monokulary

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Szeroki wybór monokularów znanych marek

Monokulary przeznaczone są do obserwacji odległych obiektów. Mają one zasadę działania podobną do lornetki, jednak mają tylko jeden tubus. Monokulary są tańsze od lornetek. Wybierz przyrząd optyczny do obserwacji dziennych lub badania dzikiej przyrody w ekstremalnych warunkach.

Większość monokularów ma powiększenie od 5 do 10 razy. Niewielki rozmiar i masa tych przyrządów ułatwiają ich użytkowanie. Monokularów można używać w teatrze lub na stadionie. Te przyrządy przydadzą się również podczas wyjścia w plener lub w środowisku miejskim, np. do obserwacji zjawisk przyrodniczych, zwierząt i ptaków.

Oprócz powiększenia, przy wyborze monokularu należy pamiętać o kilku innych parametrach, z których najważniejszym jest średnica soczewki. Większa soczewka zbiera więcej światła, przekazując tym samym lepszy obraz. Wygoda użytkowania monokularu zależy od odstępu źrenicy wyjściowej. W wielu monokularach podawana jest minimalna wartość ogniskowej. Rzeczywisty kąt pola widzenia określa obszar, jaki można zobaczyć, patrząc przez monokular.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony