Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji / dostępność towaru

Na karcie produktu podajemy informację o stanie towaru oraz o przewidywanym czasie wysyłki zamówienia na dany produkt. Wynosi on zazwyczaj od 24 godzin do kilku dni.

Termin wysyłki

Moment wysyłki zamówienia określamy na podstawie naszego stanu magazynu, spodziewanych dostaw, stanach magazynów naszych dostawców a także informacji uzyskanych od dystrybutorów i producentów. Mimo dołożenia wszelkich starań w przedstawianiu rzetelnych informacji o terminach wysyłki, z uwagi na mnogość i jakość czynników (niedokładne informacje, błędy techniczne, przeszkody logistyczne itp.), które mają wpływ na tą informację, możliwe jest zarówno skrócenie jak i wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Nasi konsultanci poinformują Państwa o ewentualnie wydłużającym się czasie realizacji zamówienia.

Uaktualnianie informacji o stanie magazynu

Aktualizację pełną informacji wykonujemy raz w ciągu dnia roboczego, dlatego należy pamiętać, że pomiędzy momentami aktualizacji informacji o stanach magazynowych prowadzimy sprzedaż, a klienci składają nowe zamówienia. Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że możesz zamówić produkt, którego kilku klientów zamówiło chwilę wcześniej co wyczerpało zapas magazynowy. Zdarza się to bardzo rzadko, ale może mieć miejsce. Informację o obecności zamawianego produktu w magazynie poda konsultant zazwyczaj w momencie potwierdzania zamówienia.

O czym należy pamiętać?

Realizacja zamówienia rozpoczyna się od momentu jego potwierdzenia po otrzymaniu ze sklepu zmiany status na:

CZEKAMY NA WPŁATĘ - oznacza, że czekamy na wykonanie przelewu i wpływ środków na nasze konto bankowe za zamówienie

W TRAKCIE REALIZACJI - oznacza, że zamówienie jest w trakcie kompletowania i przygotowywania do wysyłki.

Zamówienia potwierdzamy niezwłocznie, w 80% przypadków jest to krócej niż 4 godziny robocze od momentu złożenia zamówienia (pracujemy 9:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku). Brak możliwości kontaktu z klientem w sprawie jego zamówienia może wydłużyć czas realizacji.

  • Zamówienia składane w nocy oraz w dni wolne od pracy rezerwują towar w magazynie dopiero w momencie potwierdzenia zamówienia.
  • Kurierzy są pracownikami firm kurierskich które współpracują z aksonet.pl. Nie mamy bezpośredniego wpływu na jakość pracy poszczególnych kurierów, możemy jedynie składać skargi na opóźnienia z winy kurierów drogą przewidzianą w umowie pomiędzy nami a firmą kurierską.

Objaśnienie oznaczeń czasów realizacji

  • w 24 godziny - możliwość wysyłki w 24 godziny dla zamówień za pobraniem lub od wpłaty środków na konto.Koniecznie przeczytaj powyżej jak działa nasza aktualizacja stanów magazynowych.
  • w 3 dni - niektóre towary jadą z magazynów zlokalizowanych w innych krajach, dlatego towar może zostać wysłany w ten sam dzień, ale kurierowi zabierze transport kolejne 2-3 dni robocze
  • w 7 dni - sprowadzamy go w 7 dni roboczych.
  • w 14 dni - sprowadzamy go w 14 dni roboczych
  • na zamówienie - czas dostawy podaje konsultant po potwierdzeniu dostępności u Producenta lub dostawcy
  • chwilowo niedostępny - potwierdź czas dostawy - prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny ze sklepem w celu ustalenia przewidywanego czasu dostawy
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl